Fudbaleri užičke Slobode plasirali se u Prvu ligu Srbije (FOTO) 1Foto: Privatna arhiva

Fudbaleri užičke Slobode, na svom terenu, u utakmici poslednjeg 30. kola Srpske lige Zapad, pobedili su ekipu RSK Rabrovo i time obezbedili prvo mesto i plasirali se u Prvu ligu Srbije.

U desetom minutu Užičani su poveli golom Miloša Jankovića. Kasnije su  propustili priliku da poboljšaju rezultat, jer Bojan Gajić nije postigao pogodak iz jedanaesterca.

U drugom poluvremenu, u 58. minutu, na 2:0 povisio je Stefan Tripković , a konačni skor je, u 77. minutu, postavio Filip Arsenijević, koji se na današnjoj utakmici, uz apaluze navijača, oprostio od profesionalne karijere.

Ubedljivom pobedom, Sloboda je zadržala prvo mesto u Srpskoj ligi Zapad i time obezbedila viši rang takmičenja od naredne sezone.

Užički tim je, na gradskom stadionu „Radomir Antić“ bodrilo oko 2.500 najvijača, koji su taj uspeh proslavili uz vatromet, bakljadu i povike oduševljenja.

Više vesti iz ovog grada čitajte na posebnom linku.