Rukometni klub Partizan imenovao novog kapitena 1Ivan Micić, Foto: Dušan Milenkovic/Starsport

Rukometni klub Partizan će još nakon 2013. godine ptvi put igrati u Ligi šampiona, a klub je predstavio da će Ivan Mićić biti novi kapiten kluba.

Mićić je rekao da je cilj njegove ekipe u predstojećoj sezoni da odbrani sve domaće trofeje, a da u Ligi šampiona upiše što više pobeda.

Izabranici Raula Gonzalesa započeli su pripreme pre nedelju dana, a sastav je pretrpeo značajne promene u odnosu na prethodnu sezonu.

– Izuzetno sam srećan što sam kao dete kluba doživeo trenutak da sa Partizanom igram Ligu šampiona. To je i za mene lično najveći iskorak u dosadašnjoj karijeri i ostvarenje dečačkog sna. Kapitenska traka je jedna od najvećih odgovornosti, a ujedno i izuzetna čast. Srećan sam što se klub odlučio na taj potez – rekao je Mićić, a preneo klub.

Kako je istakao, biće kao i do sada maksimalno motivisan za svaki trening i utakmicu.

– Tim je pretrpeo dosta promena, ali momci koji su došli su pravi profesionalci. To se vidi od prvog momenta i svi jedva čekamo da sezona počne. Cilj je svakako da odbranimo sve domaće trofeje i da na međunarodnoj sceni obradujemo navijače pobedama.

Rukometaši Partizana igraće u predstojećoj sezoni u Ligi šampiona u Grupi A protiv Vesprema, Fuksea iz Berlina i Porta.

– Mislim da je to sam krem svetskog rukometa. U Ligi šampiona nema lakih protivnika i u ovim mečevima vidim odličnu priliku da ljubitelji rukometa vide kvalitet na delu. Nadam se da ćemo biti dostojan protivnik svim rivalima u grupi.

– Siguran sam da niko od njih neće moći sebi unapred da upiše dva boda u Beogradu. Najviše me raduje što će beogradska publika moći da uživa i da nas bodri protiv nekih od najboljih evropskih klubova – zaključio je kapiten Partizana.

Mićić ima 26 godina, igra na poziciji pivotmena, a Partizan mu je jednini klub za koji je nastupao u karijeri.

Bonus video: Marko Vlahović o Vildozi i Partizanovom prelaznom roku

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari