Košarkaši Zvezde rutinski pobedili u Splitu, u četvrtfinalu plej-ofa protiv Studentskog centra 1Foto: Pedja Milosavljevic/STARSPORT

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su u gostima Split rezultatom 92:73 (25:19, 24:18, 17:19, 26:17) u utakmici poslednjeg, 26. kola ABA lige.

Crveno-beli su sa učinkom od 21-4 izborili prvo mesto na tabeli posle ligaškog dela takmičenja, a u četvrtfinalu plej-ofa igraće protiv Studentskog centra.

Četvrtfinalna serija počinje 12. aprila, a u narednu fazu plasiraće se ekipa koja prva dođe do dve pobede.

U duelu u Splitu ekipa Janisa Sferopulosa je trojkom Lazića u sedmom minutu prvi put stigla do dvocifrene prednosti (21:11), domaći su polovinom drugog perioda uspeli da uhvate rezultatski priključak, ali su crveno-beli na poluvremenu imali 12 poena viška.

Gosti su početkom poslednje četvrtine ubrzali ritam, posle poena Majka Tobija poveli sa 80:59 i obezbedili pobedu.

Najefikasniji u ekipi iz Beograda bio je Nedović sa 19 poena, Smart je ubacio 13, Jago 12, a Mitrović je uz deset poena dodao i deset skokova.

Kod domaćih Saliven je ubacio 19 poena, Perković 16, Šorter 13, a Fanderburk 12 poena.