Liverpul slavio protiv Milana, remi Atletika i Porta 1Foto EPA-EFE/JuanJo Martin

Fudbaleri Liverpula pobedili su večeras na svom terenu ekipu Milana sa 3:2, u utakmici prvog kola Grupe B Lige šampiona.

Liverpul je dominirao u prvom poluvremenu i kontrolisao dešavanja na terenu sve do 42. minuta, ali je na poluvreme ipak otišao sa golom zaostatka.

Domaći su poveli posle devet minuta igre autogolom Fikaja Tomorija, a nakon šuta Trenta Aleksandera Arnolda.

Pet minuta kasnije „redsi“ su imali veliku šansu da dupliraju prednost. Međutim, šut Mohameda Salaha sa penala odbranio Majk Menjan, baš kao i pokušaj Dijega Žote posle odbijene lopte. Prethodno je rukom u kaznenom prostoru igrao Ismael Benaser.

Do 42. minuta odnos udaraca ka golu bio je 14:1, ali je posle apsolutne dominacije Liverpula ekipa Milana uspela da preokrene rezultat za manje od dva minuta.

Prvo je Rebić, na asistenciju Rafaela Leana, izjednačio, da bi 110 sekundi kasnije Braim Dijas doneo vođstvo Milanu.

Liverpul je, ipak, odmah na početku drugog poluvremena stigao do izjednačenja. Strelac je bio Salah u 49. minutu koji je posle dobrog dodavanja Divoka Origija pogodio uz levu stativu.

Novo vođstvo i pobedu ekipi Jirgena Klopa doneo je Džordan Henderson u 69. minutu snažnim udarcem po zemlji sa ivice šesnaesterca.

U drugom meču ove grupe, Atletiko Madrid i Porto su odigrali bez golova.

U narednom kolu, Liverpul će gostovati Portu, dok će Milan dočekati Atletiko.