Partizan i Mladost u finalu Kupa Srbije 23. maja 1Foto: STARSPORT

Fudbaleri Partizana braniće titulu u Kupu Srbije, pošto su u revanšu polufinala pobedili Čukarički sa 2:0, a protivnik će im biti Mladost iz Lučana, koja je na svom terenu savladala Mačvu sa 4:0.

Posle poraza u prvoj utakmici od 4:2, Partizan je na svom stadionu uspeo da nadoknadi zaostatak u 90. minutu pogotkom kapitena Saše Ilića.

Prvi gol za crno-bele postigao je Nemanja Antonov u 66. minutu, a sve je moglo da bude rešeno dosta ranije da je Danilo Pantić u 22. minutu uspeo da realizuje jedanaesterac

Mladost je, posle 1:1 u prvoj utakmici, danas potpuno nadigrala Mačvu i lako je ušla u svoje prvo finale nacionalnog kupa.

Lučanci su poveli u osmom minutu golom Janka Tumbasevića, a isti igrač je u 35. minutu udvostručio prednost svog tima. U 48. minutu Aleksandar Pejović je iz jedanaesterca postigao treći gol, a konačan rezultat postavio je Lazar Jovanović u 76. minutu.

Finale je na programu 23. maja u Surdulici.