Partizan se plasirao u grupnu fazu Lige konferencija 1foto: Starsport.rs ©

Fudbaleri beogradskog Partizana plasirali su se u grupnu fazu Lige konferencija.

Crno-beli su remizirali u revanšu na Malti protiv Hamruna 3:3 (ukupno 7:3), i na taj način obezbedili učešće u trećem po redu kontinentalnom takmičenju. Crno-beli su u prvom meču u Beogradu pobedli sa 4:1.

Golove za Partizan su postigli Rikardo Gomeš u 34. i 78. minutu, kao i Slobodan Urošević u 72. minutu.

Za Hamrun su se u strelce upisali Roko Prša u 27, Vinisijus Frejtas u 82. sa penala, kao i Mateo Fedele u prvom minutu nadoknade.

Domaća ekipa je od početka pokušavala da dodje do gola, a u prilikama su se izmedju ostalog našli Metju Gilomje i Prša.

Bolju igru malteški tim je iskoristio u 27. minutu i poveo sa 1:0. Posle centaršuta domaćih loptu je iz šesnaesterca izbacio Igor Vujačić, ali do nje nije došao Ljubomir Fejsa, već Gilomje koji asistira Prši.

Hrvatski igrač se u nastavku lako upisuje u strelce.

Samo sedam minuta trajalo je vođstvo domaćih, pošto je rezultat izjednačio Gomeš.

Centaršut u kazneni prostor uputio je Marko Živković, a golman Henri Bonelo je samo odbio loptu do Gomeša, koji preciznim udarcem izjednačuje.

Početak drugog dela nije doneo mnogo uzbudjenja, a na novi gol čekalo se do 72. minuta. Sa leve strane je probio Urošević, ušao u šesnaesterac i lako savladao Bonela.

Šest minuta kasnije u strelce se po drugi put upisao Gomeš. Nakon odlične akcije koju je započeo Bibras Natho, centaršut je uputio Patrik Andrade, a glavom gol postiže Gomeš.

U 81. minutu u svom kaznenom prostoru rukom je igrao Kristijan Belić, pa je sudija dosudio penal za domaći tim, a precizan je minut kasnije bio Frejtas.

Drugi penal za Hamrun dosuđen je u 90. minutu posle prekršaja Andradea.

Gol sa „bele tačke“ je minut kasnije postigao Fedele.

Partizan će rivale u Ligi konferencija saznati posle žreba, koji je na programu sutra od 14.30 u Istanbulu.