"Petarda" Đirone i het-trik Dovbika za potpuni ponor Sevilje 1Foto: EPA-EFE/Siu Wu

Fudbaleri Đirone pobedili su večeras na svom terenu Sevilju sa 5:1 u utakmici 21. kola španske La Lige.

Đirona je do trijumfa protiv Sevilje došla posle preokreta, pošto su gosti od 10. minuta bila u prednosti golom Isaka Romera.

Vrlo brzo usledio je preokret Đirone i to het-trikom Artema Dovbika, koji je golovima u 13., 15., i 19. minutu, praktično rešio pitanje pobednika.

Het-trik Dovbika jedan je od najbržih učinaka u istoriji fudbala, ali i španskom prvenstvu, dok je ovogo gotovo sigurno najbrža tri postignuta gola od strane jednog igrača Đirone.

Preoket Đirone kompletirali su u drugom poluvremenu Viktor Cigankov u 56. i Kristijan Stuani u 89. minutu.

Đirona je prva na tabeli La Lige sa 52 boda, jednim više od Reala koji ima utakmicu manje, dok je Sevilja 17. sa 16 osvojenih poena.