Pobede Porta, Sitija i PSŽ u Ligi šampiona 1Foto: EPA-EFE/OLIVIER MATTHYS

Fudbaleri Porta pobedili su večeras u gostima Antverpen sa 4:1, u meču trećeg kola Grupe H Lige šampiona.

Poveo je Antverpen golom Alhasana Jusufa u 37. minutu. On je šutirao sa ivice šesnaesterca i pogodio desni ugao gola Porta.

Izjednačenje Portu doneo je Evanilson pogotkom u 47. minutu, nakon preciznog udarca sa ivice šesnaesterca.

Sedam minuta kasnije Porto je stigao do potpunog preokreta pogotkom Stivena Eustakia. On je iskosa sa desne strane pogodio suprotni ugao gola Antverpena.

Drugim golom na meču Evanilson je povećao prednost Porta u 69. minutu. On je odličnim volej udarcem sa 10-ak metara zatresao mrežu.

Svojim trećim golom na meču Evanilson je u 84. minutu postavio konačan rezultat, a nakon asistencije Taremija.

Ranije danas, u istoj grupi, Barselona je na svom terenu pobedila Šahtjor sa 2:1.

Barselona je prva u grupi sa devet bodova, Porto drugi sa šest, Šahtjor treći sa tri, a Antverpen četvrti bez poena.

U narednom kolu, Porto će ugostiti Antverpen, dok će Šahtjor dočekati Porto.

Fudbaleri Seltika i Atletiko Madrida odigrali su večeras u Glazgovu nerešeno 2:2, u meču trećeg kola Grupe E Lige šampiona.

Poveo je Seltik golom Kjoga Furuhašija u šestom minutu. Nakon asistencije O’Rajlija, Japanac je izašao sam ispred golmana i sa pet metara rutinski zatresao mrežu.

Izjednačenje Atletiku je doneo Antoan Grizman u 25. minutu. Grizman je izveo penal, golman Džon Hart je odlično reagovao, ali se lopta odbila ponovo do Grizmana koji je pogodio nebranjenu mrežu.

Tri minuta kasnije novo vođstvo Seltiku doneo je pogotkom Luis Palma. On je iskosa sa desne strane pogodio suprotni ugao gola Atletika.

Do novog izjednačenja Atletiko je stigao u 53. minutu golom Alvara Morate. Ljorente je uputio centaršut na drugu stativu na kojoj se našao Morata i glavom postigao gol.

Atletiko je od 82. minuta igrao sa igračem manje, pošto je drugi žuti karton dobio Rodrigo De Paul.

Ranije danas, u istoj grupi, Fejnord je na svom terenu pobedio Lacio sa 3:1.

Fejnord je prvi sa šest, Atletiko drugi sa pet, Lacio treći sa četiri, a Seltik četvrti sa jednim bodom.

U narednom kolu, Atletiko Madrid će dočekati Seltik, dok će Lacio ugostiti Fejnord.

Fudbaleri Pari Sen Žermena pobedili su večeras na svom terenu Milan sa 3:0, u meču trećeg kola Grupe F Lige šampiona.

Poveo je PSŽ golom Kilijana Mbapea u 32. minutu. On je posle solo prodora šutirao po zemlji sa 15 metara pogodio levi ugao gola Milana.

Na 2:0 povisio je Kolo Muani golom u 53. minutu. Nakon udarca Dembelea, lopta se od golmana odbila na nogu Muania koji je neometan prosledio u gol.

Konačan rezultat postavio je Li Kang In golom u 89. minutu.

U drugom meču Grupe F, Borusija Dortmund je u gostima pobedila Njukasl sa 1:0.

Pobedononi gol postigao je Feliks Nmeče u 45. minutu. Šloteberg je poslao povratnu loptu do Nmečea, koji je odmerenim udarcem sa 15 metara zatresao mrežu Njukasla.

PSŽ je prvi u grupi sa šest bodova, Borusija i Njukasl imaju po četiri, a Milan dva boda.

U narednom kolu, PSŽ će gostovati Milanu, dok će Borusija Dortmund dočekati Njukasl.