Poraz "Slobode" za kraj ligaškog dela sezone 1Foto: FB/KK Sloboda

Igrači Slobode poraženi su u utakmici poslednjeg kola Košarkaške Lige Srbije, u Pančevu od domaćeg Tamiša rezultatom 90:79.

U utakmici bez rezultatskog imperativa za obe ekipe, košarkaši užičkog tima bolje su odigrali prve dve četvrtine, što im je obezbedilo i prednost pred odlazak na odmor 45:43.

U trećoj deonici došlo je do velikog pada u igri Slobode, što su domaćini u potpunosti iskoristili i rešili tu četvrtinu u svoju korist rezultatom 31:16, čime je i odlučen pobednik ovog meča.

U poslednjoj četvrtini susreta u Pančevu Tamiš je uspeo da sačuva stečenu prednost i zasluženo stigne do 15 pobede na kraju ligaškog dela sezone.

Za Tamiš ovom utakmicom završena je i tekuća sezona, dok Slobodu očekuje plej of, u koji se pored timova iz Košarkaške Lige Srbije uključuju i ekipe koje su nastupale u ABA ligi. Užičani su zauzeli šesto mesto na kraju prvenstva, tako da će im protivnik u prvom kolu plej ofa najverovatnije biti Mega.

Prvo mesto zauzeo je Zlatibor iz Čajetine sa skorom od 22 pobede i 8 poraza.

Više vesti iz ovog grada čitajte na posebnom linku.