Radonjić: Manjak energije i fokusa 1foto: Srđan Stevanović /Starsport

Imao je Ognjen Dobrić šut za pobedu, doduše iz teške pozicije, a njegovim promašajem košarkaši Crvene zvezde ispustili su šansu da se iz Vilerbana vrate na trijumfalan način. Posle 19 dana bez takmičarske utakmice, crveno-beli su u 22. koluEvrolige vodili u većem delu meča sa Asvelom, ali su na kraju kapitulirali (69:67).

Vodili su crveno-beli i sa 14 razlike (11:25), dopustili su rivalu svega 25 poena u prvom poluvremenu, ali su u nastavku, lišeni pomoći Nikole Kalinića zbogproblema sa faulovima, ostali bez ideje u napadu i čvrstine u odbrani.

Uprkos tome, Dobrić je imao šut za pobedu i šansu da odličnu napadačku partiju (20p) nadogradi pogođenom trojkom za nokaut Asvela.

Trener Dejan Radonjić, bio je veoma kratak i sažet prilikom sumiranja utisaka posle utakmice.

„U drugom poluvremenu smo igrali sa manje energije i fokusa. Na kraju smo imali posed za pobedu, ali nismo uspeli to da realizujemo“, naveo je trener Crvene zvezde.

Srpski tim je upisao četvrti poraz u poslednjih pet mečeva u elitnom klupskom takmičenju i sa učinkom 7-12 trenutno je 14. na tabeli.