2:4 (1:2) ostavio je „orlove“ bez ikakvih šansi da se u prejakoj A grupi probiju do mesta iza aktuelnog prvaka Argentine, s kojom će zato u sredu odigrati meč bez takmičarskog značaja.
Selektor Đukić je formacijom 4-4-2, s Kačarem i Mrdakovićem u napadu, odmah krenuo na sve ili ništa, ekipa je sve do sredine drugog poluvremena uspevala da parira fizički nadmoćnijim Afrikancima, imala čak periode terenske inicijative, ali su ogroman motiv i, za naše prilike, retka borbenost bili premalo da se zaustavi dobro organizovan i uigran rival, koji je pametno davao i oduzimao „gas“, lakim kontrama kažnjavajući greške srpskog tima.

Rezultati 2. kola

A GRUPA: Argentina – Australija 1:0, Srbija – Obala Slonovače 2:4,

B GRUPA: SAD – Holandija 2:2, Nigerija – Japan 2:1

C GRUPA: Novi Zeland – Brazil 0:5, Belgija – Kina 2:0

D GRUPA: Italija – J. Koreja 3:0, Kamerun – Honduras 1:0

Početak utakmice nagovestio je konačan ishod. Kalu je iskoristio kiks veznog reda, proigrao, kao vetar neuhvatljivog Žervinja, a ovaj brzo asistirao nepokrivenom Ciseu, koji je lako prevario golmana Stojkovića (3. minut). Izjednačenje je došlo u pravi čas. Najiskusniji Živković (na levom krilu zamenio Tadića) probio se po boku, „zatvorenih očiju“ pronašao klupskog saigrača Mrdakovića, a prvotimac kineskog Šendonga sa 10-ak metara neodbranjivo šutirao (16). Srbija je ekspresno još jednom „poentirala“, ali je jedini strelac protiv Australije Slobodan Rajković zatresao svoju mrežu. Umesto u gol-aut, naš štoper je korner udarac skrenuo na pogrešnu stranu i dao novi vetar u leđa „slonovima“. Mogla je Obala Slonovače da završi posao već u prvih 45 minuta i na otvaranju drugog dela, ali su njeni pokušaji ili zaustavljani na gol liniji ili ih je krotio raspoloženi Stojković. Sve dok Čelzijev fudbaler Kalu nije materijalizovao jednu u nizu opasnih akcija (70). Rezervista Đorđe Rakić glavom je, na centaršut Tadića, na kratko produžio teoretsku nadu u plasman u „top osam“ (za šta bi Srbiji bila potrebna pobeda protiv „gaučosa“), ali je samo 60 sekundi posle toga Žervinjo asistencijama dodao gol za konačnih 4:2 i očekivan ostanak u trci za medalje.