SP: Danska srećnija i bolja od Perua 1Foto: EPA-EFE/ ERIC S. LESSER

Fudbaleri Danske pobedili su Peru sa 1:0 u drugoj utakmici D grupe Svetskog prvenstva u Rusiji.

Strelac gola vrednog tri boda bio je Jusuf Polsen u 59. minutu, iako je ekipa sa Severa Evrope tek dva puta ozbiljno zapretila na celom meču.

Sa druge strane Peru je imao više od igre, dvocifren broj šuteva ka golu Kaspera Šmajnhela, a Kristijan Kueva je promašio i penal i to u poslednjem minutu prvog poluvremena, a u drugom i promašio dve stoprocentne šanse.

Ovaj poraz Perua praktično znači da bi oni morali dobiti obe preostale utakmice u grupi, što uopšte nije lako jer im tek predstoji duel sa Francuskom, dok je Danska ovom pobedom jako blizu plasmanu u osminu finala.