Teniska reprezentacija Srbije poražena od Čilea na ATP kupu 1Foto: AP Photo/Steve Christo

Teniska reprezentacija Srbije poražena je danas od Čilea sa 1:2, u meču drugog kola Grupe A na ATP kupu u Sidneju.

Srpski dubl u sastavu Nikola Ćaćić i Matej Sabanov poražen je u odlučujućem duelu od Alehandra Tabila i Tomasa Barijosa Vere sa 4:6, 6:3, 7:10, posle sat i 27 minuta.

Čileanski par je odmah na startu meča napravio brejk, koji je srpska kombinacija vratila u četvrtom gemu.

Do kraja seta Tabilo i Barijos dolaze do novog brejka u sedmom gemu, koji su uspeli da sačuvaju.

U drugom setu čilenaski par je poveo sa 1:3, da bi Ćaćić i Sabanov u nastavku osvojili pet uzastopnih gemova.

U trećem setu odigran je meč taj-brejk, u koji su bolje ušli čileanski igrači.

Tabilo i Barijos su vodili sa 1:4, a srpska kombinacija sa tri vezana poena uspeva da izjednači.

Srpski teniseri su zatim došli do prednosti 6:5, ali su usledile greške Sabanova, koji je debitovao za reprezentaciju.

Čileanci su poveli sa 6:9, i do kraja nisu ispustili prednost.

Srbija je protiv Čilea povela posle pobede Filipa Krajinovića nad Tabilom od 6:4, 3:6, 7:6, da bi Dušan Lajović predao meč Kristijanu Garinu, pri rezultatu 6:4, 4:6, 0:3.

Nakon ovog poraza Srbija ima minimalne šanse za plasman u polufinale ATP kupa.

Srpska selekcija će u poslednjem meču Grupe A u sredu morati da pobedi prvoplasiranu Španiju (dve pobede, bez izgubljenog meča), maksimalnim rezultatom.

Meč između Garina i Lajovića, 17. i 33. tenisera sveta trajao je dva sata i 16 minuta.

Samo u petom gemu prvog seta na servis Lajovića nije bilo brejk lopti. Od tog gema i vođstva 3:2 za srpskog igrača, usledilo je pet uzastopnih brejkova na obe strane.

Srpski igrač je ukupno imao 11 brejk lopti i uspeo je da iskoristi četiri, dok je od 10 brejk lopti Čileanac iskoristio tri.

U drugom setu viđen je samo jedan brejk, a Garin je do ključne prednosti došao u devetom gemu.

Krajem drugog dela igre Lajović je imao probleme sa bolovima u nogama, koji su se nastavili, a zbog toga je bio primoran da preda meč pri rezultatu 0:3 u trećem setu.

Pobednika će odlučiti dubl meč, za koji su prijavljeni Nikola Ćaćić i Matej Sabanov, odnosno Tomas Barijos i Alehandro Tabilo.

Filip Krajinović je pobedio u prvom meču.

Krajinović, 42. teniser sveta je do pobede nad 139. igračem sveta došao za dva sata i 26 minuta.

Srpski teniser je do vođstva u setovima došao posle odličnih servisa, a rivalu u prvom delu igre nije dozvolio nijednu brejk loptu, dok je on iskoristio jedinu u sedmom gemu.

Drugi set bolje je počeo Krajinović, koji odmah dolazi do brejka, a zatim i vođstva 2:0.

U nastavku Tabilo dolazi do pet uzastopnih gemova, a taj deo igre dobija posle iskorišćene treće set lopte u devetom gemu.

Tabilo prvi dolazi do brejka u odlučujućem setu, ali se Krajinović brzo vraća, a onda novim brejkom dolazi do prednosti 3:1.

Čileanac već u sledećem gemu vraća brejk, a potom dolazi do izjednačenja.

Krajinović je u 11. gemu spasio brejk loptu i došao do vođstva od 6:5, a treći set je zatim otišao u taj-brejk.

U 13. gemu Čileanac je poveo sa 0:2, da bi Krajinović u nastavku osvojio šest uzastopnih poena, a potom je iskoristio četvrtu meč loptu.

Španija je noćas u ovoj grupi bila bolja od Norveške sa 3:0, i sada na prvom mestu ima dve pobede bez izgubljenog meča.