Ubedljiv poraz Zvezde od Albe 1Foto: Srdjan Stevanovic/Starsport

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su večeras u Beogradu od Albe iz Berlina sa 72:87 (25:15, 19:24, 17:21, 11:27), u utakmici 25. kola Evrolige.

Najefikasniji u domaćem timu bio je Filip Petrušev sa 14 poena, Nemanja Nedović je upisao 11 poena i pet asistencija, a Luka Vildosa je dodao 10 poena.

Albu je do pobede vodio Maodo Lo sa 24 poena, Luis Olinde je zabeležio 13 poena i sedam skokova, dok je Gabrijele Pročida upisao 11 poena i pet uhvaćenih lopti.

Tokom celog prvog poluvremena u vođstvu je bila Zvezda, a najvećih plus 13 viđeno je krajem prve deonice posle koša Petruševa (25:12).

Veći deo druge četvrtine protekao je u jednocifrenom vođstvu crveno-belih, a nemački tim je u finišu posle slobodnih bacanja Loa smanjio na pet poena razlike (44:39).

Alba je sa šest vezanih poena otvorila drugo poluvreme i košem Džejlina Smita stigla do prve prednosti na meču (44:45).

Nastavak treće četvrtine protekao je u egalu, a Zvezda je na pauzu otišla sa jednim poenom prednosti (61:60).

Gosti su serijom 10:0 otvorili poslednju deonicu, dok su Zvezdi za prvi koš u četvrtoj četvrtini bila potrebna četiri minuta.

Alba je potom u nekoliko navrata stigla do maksimalnih 15 poena razlike i do kraja lako privela meč kraju.

Zvezda je na 13. mestu Evrolige sa 11 pobeda i 14 poraza, a Alba je nakon prekida serije od šest vezanih poraza na poslednjem 18. mestu sa sedam pobeda i 18 poraza.

Ovo je Albi ujedno četvrta uzastopna pobeda nad Zvezdom u Beogradu.

U narednom kolu Zvezda gostuje Bajernu, a Alba u Beogradu igra protiv Partizana.