Foto: EPA/TOLGA AKMENHiljade demonstranata protiv američkih i izraelskih napada na Iran okupilo se u Londonu i krenulo ka američkoj ambasadi u tom gradu.
Mnogi skandiraju poruke i drže transparente kritikujući predsednika SAD Donalda Trampa, prenosi BBC.


Organizatori ističu da ovo nije protest u znak podrške iranskom režimu, već poziv na zaustavljanje onoga što nazivaju nelegalnim, neizazvanim i neopravdanim akcijama.


Oni navode da Ujedinjeno Kraljevstvo ne bi trebalo slepo da prati SAD i da ne postoji osnov za napad sa ciljem promene režima.
Više o ratu na Bliskom istoku čitajte u danasovom BLOGU.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


