Foto: EPA-EFE/ABEDIN TAHERKENAREHIranska vojska saopštila je da „arogantna retorika“ američkog predsednika Donalda Trampa nema nikakvog uticaja na njene operacije, prenela je agencija Fars na društvenim mrežama.
„Nepristojna i arogantna retorika i neosnovane pretnje zabludelog predsednika Sjedinjenih Američkih Država rezultat su njegovih uzastopnih poraza i nemaju nikakvog uticaja na nastavak jakih ofanzivnih operacija boraca islama protiv američkih i cionističkih neprijatelja“, rekao je kasno sinoć portparol komande iranskih oružanih snaga Ebrahim Zolfagari.
Tramp opravdao je sinoć američku vojnu akciju u Iranu rečima da Iranci „žele da čuju bombe jer žele da budu slobodni“.
Prema njegovim rečima, jedini razlog zašto Iranci ne izlaze na ulice da protestuju je taj što bi ih režim „odmah ubio“, a ne zbog napada koje trenutno sprovode SAD i Izrael širom zemlje.
On je ponovio svoju pretnju da će uništiti iranske elektrane i mostove ako zemlja ne prihvati sporazum o okončanju rata i ponovnom otvaranju Ormuskog moreuza, tvrdeći da SAD trenutno uništavaju tu zemlju.
ranski ambasador u Pakistanu: Kritična faza u naporima za okončanje rata
U međuvrmeneu, iranski ambasador u Pakistanu, zemlji koja posreduje između Irana i Sjedinjenih Američkih Država, izjavio je danas da se razgovori usmereni na okončanje neprijateljstava približavaju „kritičnoj fazi“.
„Pozitivni i konstruktivni napori koje je Pakistan preduzeo da okonča rat približavaju se kritičnoj i delikatnoj fazi“, napisao je ambasador Reza Amiri Moghadam na društvenoj mreži X, bez navođenja drugih detalja.
Ta poruka dolazi samo nekoliko sati pre roka koji je postavio Tramp, koji preti da će uništiti osnovnu infrastrukturu u Iranu, ako se ne postigne sporazum o ponovnom otvaranju Ormuskog moreuza, vitalnog za globalno snabdevanje naftom.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


