Šta regionalni mediji pišu o skupu SNS u Beogradskoj areni: "Vučić daje obećanja, ljudi mu aplaudiraju" 1Foto: Printscreen/TV Prva

Predizborni miting „Za Srbiju, za našu porodicu“ u organizaciji vladajuće Srpske napredne stranke (SNS) organizovan je juče u Beogradskoj areni.

Počeo je muzičkim programom na kojem su nastupili uglavnom izvođači narodne muzike. Nakon kraja muzičkog dela, obratila se narodna poslanica SNS-a Sonjaj Ilić Odalović, a zatim i ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić putem video-linka.

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je da je 15. mart 2025. godine bio dan kada je Srbija napadnuta i spolja i iznutra, ali dodao da su građani okupljeni u centru grada u Pionirskom parku uspeli da je odbrane. U obraćanju predstavnicima deset opština u kojima predstoje lokalni izbori, on im je poručio da moraju krenuti da slušaju ljude, te dodao da će i njih menjati, ukoliko to ne žele.

O skupu SNS izveštavali su i regionalni mediji.

VUČIĆ NA VELIKOM MITINGU SNS-a: „Čuvaćemo mir s Bošnjacima, neću dozvoliti da nas okreću jedne protiv drugih“, piše Slobodna Bosna.

Poseban fokus u obraćanju javnosti Vučić je stavio na odnose unutar regiona, s naglaskom na Bosnu i Hercegovinu i bošnjački narod, podvukavši da su mir i zajednički suživot prioriteti od kojih Srbija neće odstupiti.

Što se tiče spoljne politike, ponovio je da Srbija ostaje na evropskom putu, ali da je ponosan što je to jedina zemlja koja nije uvela sankcije Rusiji. Naglasio je važnost dobrih odnosa sa Kinom i SAD-om, uz jasnu poruku o vojnoj neutralnosti i suverenitetu zemlje, prenosi Slobodna Bosna.

„Vesna Zmijanac pevala na SNS-ovom mitingu u Beogradu, poručila: „Uvek treba biti uz vlast““, piše sarajevski portal Klix.

„Ja sam uvek bila uz vlast. To kažem i mojoj deci: ‘Deco, uvek treba biti uz vlast. Onda nemate nikakvih problema. Ako nije tako, problem je u najavi'“, prenosi ovaj portal izjavu Vesne Zmijanac.

Vučić na veličanstvenom skupu SNS: Da ih pobijedimo ubjedljivije nego ikad! Srbija je danas zemlja odgovornih ljudi, piše crnogorski portal Borba.

Na skupu Srpske napredne stranke u Beogradskoj areni okupilo se više od 30.000 ljudi, što pokazuje snažnu podršku predsedniku Vučiću. Njegov dolazak propratio je gromoglasan aplauz i ovacije „Aco, Srbine“, piše ovaj portal.

„Miting Vučićevih pristalica i poslušnika u Beogradu“, piše hrvatski portal 24 sata, doajući da Vučić daje obećanja, a ljudi mu aplaudiraju.

„U subotu se u Beogradu održava miting „Srbija – naša porodica“ Vučićeve SNS. MUP Srbije tvrdi da na mitingu učestvuje 70.000 ljudi, od kojih je 38.000 u Areni Beograd, ostali su u blizini. Nova.rs piše da je ljudima nuđeno po 5.000 dinara (oko 40 evra) da dođu, da su mnogi ucenjeni… Vučić je na mitingu davao velika obećanja, od povećanja plata, novih škola i vrtića, aerodroma… Na mitingu su predstavljeni kandidati za lokalne izbore koji će se sledećeg vikenda održati u deset srpskih opština. Srpski režimski mediji puni su hvalospeva Vučiću, pišu da su mu okupljeni aplaudirali po deset minuta…“, piše hrvatski portal.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari