Foto: FoNet/021 (sa ranijeg protesta)Studenti u blokadi Univerziteta u Novom Sadu najavili su za sutra od 14 časova protestnu šetnju povodom Dan žena.
Skup su nazvali „Hrabrost je ženskog roda“.
Okupljanje je planirano u kampusu univerziteta. Odatle će se ići u šetnju do Keja uz Dunav i do Trga republike.
Nakon skupa, najavljen je odlazak u Bogatić, gde će biti pružena podrška poljoprivrednicima.
Mreža novosadskih zborova građana takođe je pozvala Novosađane da se pridruže protestu i podrže borbu za ženska prava, ali i poljoprivrednike koji se danima bune tražeći od države da obezbedi veću otkupnu cenu mleka.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


