Dan posle poraza Crvene zvezde na svom terenu od Slovana iz Bratislave (1:2) u prvom meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope, predsednik crveno-belih Vladan Lukić preuzeo je veći deo odgovornosti na sebe za loš rezultat na premijeri.

– Hoću da svaki Zvezdaš i čitava javnost znaju da Vladan Lukić stoji iza svake odluke i svakog rezultata. Ja sam doveo Adžića, Kleuta, Petrovića i kasnije dao predlog za njegovu smenu, predložio Dostanića Upravnom odboru. Oni odgovaraju meni. Zna se ko šta radi u Zvezdi, ali nijedna odluka nije bez mog odobrenja i ja sam vrh piramide. Meni samokritika ne nedostaje, ali hoću da je vidim i kod drugih. Mislim i na igrače. Hoću da vidim pametnu analizu kod svakog od njih. Sa svima će se razgovarati, utvrdićemo greške i trudićemo se da ih ispravimo. Hoću da u Bratislavu na revanš sa Slovanom pođu uzdignute i čiste glave sa jasnim planom kako ćemo da dobijemo utakmicu – poručio je Lukić za zvanični sajt kluba.

Lep gest predsednika, ali od toga niko neće imati koristi. Ako se ekspresno ne preduzmu konkretni potezi, crveno-beli će biti preusmereni samo na domaća takmičenja, a klupska kasa bez značajnih sredstava koja „daruje“ UEFA za rezultate na evrosceni.

– Zabrinut sam jer kad se premijera završi porazom pred svojim navijačima drugačije ne može da bude. Međutim, ne bih bio na ovom mestu kad ne bih verovao u svoj klub. Ako je Slovan mogao da nadigra Zvezdu na Marakani, ne znam zašto Zvezda ne može da nadigra Slovan u Bratislavi? To je realno, ali, podvlačim, samo uz mnogo bolju igru i potpuno drugačiji pristup. Svaka akcija kluba, sve što rade zaposleni u Crvenoj zvezdi i dan i noć, svaka poseta od 40 hiljada navijača je uzaludna ako nema rezultata – zaključio je Lukić.

Svaka čast Lukiću i njegovim saradnicima za dovođenje kompanija Gaspromnjeft i Hjundai, pre svih, na Marakanu, svaka čast za Agrobanku i razne akcije koje su naišle na pozitivan odjek, ali, čini se, da fudbaleri Crvene zvezde nemaju kvalitet za sledeću rundu Lige Evrope. Ili nemaju trenera koji zna da ih motiviše…

Traži se „naslednik“ Tutorića i Pavlovića

Prošlogodišnja eliminacija crveno-belih od Slavije iz Praga koštala je Tutorića, Pavlovića i Srećkovića mesta u Zvezdi. Spisak njihovih naslednika sada je podugačak jer je teško verovati da će Bogdanović poboljšati dodavanje do prvog igrača do sebe za nedelju dana, da će Koroman više sarađivati sa Ninkovim na desnoj strani nego ulaziti u sredinu terena, da će se Kadu odreći brazilskih „navika“, da će Vilotić i Đorđević naučiti da štite i prostor i da će Tošić povratiti samopouzdanje i češće učestvovati u napadu.

 

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari