Na zgradi Silosa pocepan baner i oblepljene nalepnice protiv studenata Medicinskog fakulteta 1Foto: Oliver Stojković

Na zgradi Silosa, preko puta Dekanata Medicinskog fakulteta u Beogradu prethodne noći je pocepan baner “Silos uz studente”.

U toj zgradi se nalaze tri instituta i tamo su, podsetimo, više od godinu dana boravili studenti u blokadi.

“Iznad ulaznih vrata zgrade sve vreme je bio postavljen baner ‘Silos je uz studente’, koji je sada pocepan i nedostaje polovina. Istovremeno, zgrada Silosa je oblepljena nalepnicama koje u informerovskom maniru targetiraju naša dva studenta — upravo one koji su hrabro svedočili u medijima o brutalnoj krađi na prošlonedeljnim izborima za Studentski parlament. U danima kada se katedre opredeljuju za podršku kandidatima na predstojećim izborima za dekana, poruka državnih huligana je jasna: zastrašiti studente koji su branili svoj izbor, ali i zastrašiti nastavnike koje izbori tek očekuju”, naveli su profesori Medicinskog fakulteta.

Mesto vandalskog napada danas su obišli profesori Aleksandar Nešković, Dejana Vuković i Oliver Stojković i docent Milutin Kostić.

Kažu da su pokušali da od upravnice zgrade Silos, prodekanke Nataše Milić, dobiju obećanje da će se i aktuelna uprava škole oglasiti, ali za sada nema odgovora.

“Očekujemo i od kandidatkinja za dekana da se oglase i zauzmu stav”, kažu profesori.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari