Na putevima koji prolaze kroz područje Braničevskog okruga, najrizičniju deonica zbog odrona stena predstavlja magistralni put M-25, poznatiji kao „Đerdapska magistrala“. Kako navode u Saobraćajnoj policiji Požarevac, posebno opasan je deo puta koji vodi od naselja Dobra kod Golupca do pešačkog mosta u blizini Donjeg Milanovca.

„Na ovoj deonici, zbog odrona stena, u poslednjih pet godina desilo se 18 saobraćajnih nesreća, ali, na sreću, samo sa materijalnom štetom na vozilima, bez ljudskih žrtava. Posebno rizičan period je proleće i vreme većih kiša, jer su stene takvog sastava da ih voda lako spira, pa dolazi do odrona i pada na kolovoz“, kaže Darko Jeremić, načelnik saobraćajne policije Požarevac. On navodi da na ovom magistralnom putu treba postaviti zaštitne mreže sa tegovima, jer ih je sada nedovoljno, zbog čega i dolazi do odrona. „Postavljanje zaštitnih mreža i održavanje kolovoza na putu M-25 u nadležnosti je „Puteva Srbije“, jer je reč o magistralnom putu“, kaže Jeremić.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari