Gradski odbor Demokratske stranke Srbije u Subotici najoštrije je osudio pokušaj nekih političkih stranaka, nevladinih organizacija i pojedinaca da usvajanjem „potpuno besmislene Deklaracije o položaju Vojvodine“ na vojvođanskoj konvenciji u Novom Sadu, Vojvodini dodele status republike, i to u sastavu federalne Srbije.
„Ovakve ideje u vreme predizborne kampanje samo su pokušaj da se za pojedine stranke, učesnice ovog skupa, uopšte i čuje“, navodi se u saopštenju subotičkog DSS. U Deklaraciji je, između ostalog, istaknuto da Vojvodina „plaća visoku cenu zajedničkog života sa Srbijom“ što je više nego direktno potpaljivanje opasnih strasti čije bi posledice mogle biti nesagledive, a fitilj u rukama i ovoga puta poput štafete drži predsednica Helsinškog odbora za ljudska prava u Srbiji Sonja Biserko, koja je uputila pismo podrške učesnicima. „Juče Kosovo, danas Vojvodina, sutra Sandžak, dok zemlju potpuno ne rasparčaju oni koji se danas sve više pozivaju samo na prava, a zaboravljaju da imaju i obavezu da poštuju pravne norme države u kojoj žive, umesto što stvaraju državu u državi, smatraju subotički deesesovci“, i navode da je DSS godinama unazad upozoravao na ovakav opasan scenario, napravljen „u autonomaškoj kuhinji, iako su sa Konvencije, da ne pokvare postizborni koalicioni potencijal, izostali glavni kuvari!“.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


