• Klub čitalaca
  • Podcast
  • Prodavnica
  • NewsLetter
  • Naslovna
  • Najnovije vesti
  • Politika
  • Dijalog
  • Kolumne
  • Društvo
  • Ekonomija
  • Svet
  • Kultura
  • Klimatske promene
  • City Magazine
  • Život
  • Sport
  • BBC
  • Beograd
  • Klub čitalaca
  • Podcast
  • Prodavnica
  • NewsLetter
Dnevni list Danas
  • Najnovije
  • Vesti
    • Politika
    • Društvo
    • Vladavina prava
    • Ekonomija
    • Klimatske promene
  • Kolumne
  • Dijalog
    • Lični stavovi
    • Reakcije
    • Redakcijski komentar
    • Pisma čitalaca
    • Feljton
  • Svet
    • Region
  • Kultura
    • Scena
  • Sport
  • SP 2026
  • Na lokalu
    • Beograd
    • Novi Sad
    • Kragujevac
    • Niš
  • City Magazine
  • Život
    • Recepti
    • Zdravlje
    • Nauka
    • Na današnji dan
    • Putopisi
    • Auto
    • IT
  • BBC
  • Najnovije
  • Politika
  • Dijalog
  • Kolumne
  • Društvo
  • Ekonomija
  • Svet
  • Klimatske promene
  • City Magazine
  • Kultura
  • Sport
  • Život
  • BBC
  • Beograd
  • Novi Sad
  • Kragujevac
  • Niš

Početna » Vesti » Društvo » Organizatoru protesta u Zaječaru kazna od 10.000 dinara zbog nalepnica

Društvo

Organizatoru protesta u Zaječaru kazna od 10.000 dinara zbog nalepnica

Zaječar Online/ Glas Zaječara29.03.2019. 00:15
  • 11 komentara
Prati Danas.rs na Google-u Više
Organizatoru protesta u Zaječaru kazna od 10.000 dinara zbog nalepnica 1Foto: Zaječar Online
  • 11 komentara

Nemanja Veljković, organizator protesta #1od5miliona u Zaječaru, kažnjen je novčanom kaznom u iznosu od 10.000,00 dinara zbog toga što su učesnici skupa lepili nalepnice sa neispunjenim obećanjima Boška Ničića, na zgradi komiteta.

Kako stoji u prekršajnom nalogu Odeljenja za inspekcijske poslove i komunalnu policiju Gradske uprave Zaječar, učesnici skupa #1od5miliona, a čiji je organizator i vođa Nemanja Veljković lepili su nalepnice sa određenim natpisima na stubovima i fasadi zgrade bivšeg komiteta.

Zaječar Online prenosi da u nalogu takođe stoji da se povodom istog prekršaja ne izdaje nijednom drugom licu prekršajni nalog.

Prema rečima pravnog zastupnika organizatora protesta, u komunalnoj policiji im je rečeno da se sve radi po nalogu gradonačelnika Boška Ničića.

„Zaječar je u očajnom stanju, na ulici nema nasmejanih ljudi, mladi odlaze, teško se živi, ali se u društvu o problemima ne razgovara. Na većini lokalnih medija već 15 godina ne možete saznati skoro ni o jednom problemu u gradu, imate samo hvalospeve, bombastične najave, prazna obećanja… Zato smo odlučili da sakupimo sva neispunjena obećanja data u poslednjih 15 godina i odštampali smo nalepnice sa tim lažnim obećanjima koje su građanima podeljene na samom protestu“, rekao je Nemanja Veljković u izjavi za Zaječar Online.

On ističe da je zgrada komiteta oduvek bilo mesto gde su isticane političke parole, pogotovo u izbornim kampanjama kada se svakodnevno na tom zidu smenjuju plakati svih političkih opcija i naglašava da mu nije poznato da je neko u prošlosti zbog toga kažnjen.

„Bošku Ničiću očigledno ne prija da se građanima pruži mogućnost da se podsete kakva je sve obećanja davao u prethodnih 15 godina a ništa od toga nije ispunjeno. On je kriv što smo prinuđeni da lepimo njegove laži, da nije lagao mi ne bi smo imali šta da kažemo“, zaključuje Veljković.

Kaznu će platiti u predviđenom roku, a, kako je istakao, svi koji učestvuju u organizaciji složno su prihvatili da se trošak podeli, ali je takođe doneta odluka da se odštampa još više nalepnica, jer istina mora izaći na videlo.

Veljković je pozvao sve Zaječarce koji su nezadovoljni stanjem u gradu i državi da u što većem broju izađu na sledeći, 11. po redu, građanski protest #1od5miliona koji se održava u petak 29. marta od 19 časova na Trgu Nikole Pašića u Zaječaru.

Organizatoru protesta u Zaječaru kazna od 10.000 dinara zbog nalepnica 2
Foto: Zaječar Online

Pravni zastupnik organizatora protesta, Goran Kalčević, kazao je za portal Glas Zaječara, da sumnja da iza ove odluke stoji gradonačelnik Boško Ničić.

„Dana 28. marta bio sam sa svojim klijentom u komunalnoj policiji, gde je mom klijentu uručen prekršajni nalog. Pošto je očigledno da se ovde radi o političkom pritisku uperenom protiv organizatora građanskog protesta „1 od 5 miliona“, na moje pitanje da li postupaju po naređenju Boška Ničića, odgovorni lice u Komunalnoj policiji, pognute glave su prećutali odgovor, te je jasno ko stoji iza ove odluke“, istakao je Kalčević, pravni zastupnik Nemanje Veljkovića.

Nemanja Veljković, organizator protesta „1 od 5 miliona“ u Zaječaru, istakao je za portal Glas Zaječara, da je zgrada komiteta u Zaječaru, oduvek bila mesto gde su se lepili propagandni materijali svih opcija, i koliko on zna, nikada niko nije bio kažnjen.

„Gradonačelniku Zaječara, smetaju nalepnice na kojima se građani podsećaju šta je godinama obećavao. Pošto ništa od obećanog nije ostvareno, naravno da mu nalepnice smetaju“, kazao je Veljković i dodao:

„26.marta u jutarnjim časovima, dobio sam poziv od službenog lica komunalne policije. Rečeno mi je da se pojavim u njihovim prostorijama, istog dana, na razgovor zbog lepljenja nalepnica na zgradi komiteta i opštine. Tog dana nisam bio u mogućnosti da se pojavim na razgovor, pa mi je razgovor zakazan za 28.mart u 10h. Pojavio sam se sa pravnim zastupnikom i napisana mi je prekršajna prijava i kazna u iznosu od 10.000,00 din“.

Da Komunalna policija, kao i inspekcija selektivno radi, i da dve godine nisu dobili odgovor na prijavu koju su podneli 27. marta 2017. godine, upoznao nas je Uglješa Đuričković, predsednik GrO „Dosta je bilo“ u Zaječaru.

„Podneli smo prijavu 28. marta 2017, Odeljenju za inspekcijske poslove i komunalnu policiju da se na mestima koja nisu predviđena za postavljanje plakata nalaze iste. Uz prijavu dostavili smo i CD sa dokazima, ali do dana današnjeg odgovor po toj prijavi nismo dobili, što znači da nadležni nisu preduzeli nikakve radnje po prijavi u skladu sa zakonom, a bili su dužni. Nije ostalo na tome, već smo i više puta pokušavali da dobijemo odgovor da li se postupilo po prijavi, odgovor dobili nismo, čak smo i urgenciju uputili, ali kao sto rekoh ništa do danas nije preduzeto po tom pitanju. Jednostavno prijava je gurnuta pod tepih zajedno sa načelima, moralom i obavezom nadležnih da postupe po zakonu“, istakao je Đuričković.

Novinar portala Glas Zaječara pokušao je da do informacija, zašto se sa jednom prijavom postupilo „ekspresno“, dok se sa drugom još ne postupa i ako je od učinjene radnje prošlo gotovo dve godine, otišao u Odeljenje za inspekcijske poslove i komunalnu policiju, ali su nam tamo kazali, da informacije ne mogu da daju bez saglasnosti GU Zaječar.

Nenad Živković iz Komunalne policije nije odgovarao na naše pozive, a Elena Petrović, je „opet“ imala sastanak.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Još vesti iz ovog grada
Optužni predlog protiv odbornika Ekološkog ustanka, tvrde da je politički progon 3

Optužni predlog protiv odbornika Ekološkog ustanka, tvrde da je politički progon

Ukinut Privremeni organ u Zaječaru, ali opet nema izbora: Hoće li opozicija učestvovati u radu Skupštine? 4

Ukinut Privremeni organ u Zaječaru, ali opet nema izbora: Hoće li opozicija učestvovati u radu Skupštine?

Vlada ukinula Privremeni organ u Zaječaru: Naložila nastavak rada gradske Skupštine 5

Vlada ukinula Privremeni organ u Zaječaru: Naložila nastavak rada gradske Skupštine

Zaječar u političkoj neizvesnosti: Kampanja bez izbora, vlast bez jasnog kraja i grad koji čeka „odluku krupijea“ 6

Zaječar u političkoj neizvesnosti: Kampanja bez izbora, vlast bez jasnog kraja i grad koji čeka „odluku krupijea“

1 od 5 milionaKaznenalepniceProtestZaječar
  • 11 komentara

Komentari Odustani od odgovora


Ostali komentari (11)

Najčitanije

  • Svet • 03.06.2026. 14:31

    Štampa na nemačkom: Tokom Vučićevog mandata Srbija postala jedan od najvažnijih kanala za pristup kineskog kapitala Evropi

  • Svet • 03.06.2026. 21:19

    Nemačka više nije član Saveta bezbednosti UN

  • Politika • 03.06.2026. 19:07

    CRTA: Među putnicima kojima je zabranjen ulazak u Crnu Goru i osam imena povezanih s posmatračkim misijama na lokalnim izborima

  • Region • 03.06.2026. 17:49

    Grupa od 87 državljana Srbije vraćena iz Tivta u Beograd: Policija kod njih pronašla transparent "Srbija pobeđuje", uređaj za komunikaciju na daljinu i pomorsku radio-stanicu

  • Društvo • 04.06.2026. 11:16

    Meteorolog Nedeljko Todorović o tome da li nas čeka najtoplije leto koje se ne pamti decenijama

Najnovije

  • BBC News na srpskom • danas 07:15
    Heroj Švedske sa Mundijala 1994. za BBC: ‘Jugoslavija nam pokazala koliko smo jaki’
    Heroj Švedske sa Mundijala 1994. za BBC: 'Jugoslavija nam pokazala koliko smo jaki' 7
  • Sport • danas 07:11
    Brodolom fudbalera Srbije u Meksiku
    Stefan Bukinac, Meksiko - Srbija
  • Svet • danas 07:07
    Nemačka propala u UN: Ko je kriv?
    Nemačka propala u UN: Ko je kriv? 8

KOLUMNE

  • Snežana Čongradin
    Blam, blam, sram, sram – Tivat
  • Marko Vidojković
    Pojas, pomračenje, fudbal i rat
  • Nina Savčić
    Ljubav ili zločin i otkud zločin u ljubavi
  • Dragoljub Petrović
    Groblje Vučićevih kućnih ljubimaca
  • Marko Vidojković
    Iskoristite me višekratno

Povezane vesti

Veljko Paunović
Sport • 04.06.2026. 23:50

Mogu li Paunovićevi „drugopozivci“, na preko 2.600 metara nadmorske visine, da se iskupe za poraz od Zelenortskih Ostrva?

Srbija Centar - SRCE
Politika • 04.06.2026. 21:58

SRCE: Sindikat zaposlenih u ministarstvu spoljnih poslova na udaru zbog kritike vlasti

Vlada Srbije: Mali kućni aparati za ugrožene u snegovima, po 500 evra za siromašne u Trgovištu, hleb ostaje 65 dinara 9
Ekonomija • 04.06.2026. 14:50

Vlada Srbije: Mali kućni aparati za ugrožene u snegovima, po 500 evra za siromašne u Trgovištu, hleb ostaje 65 dinara

Najnovije

Heroj Švedske sa Mundijala 1994. za BBC: 'Jugoslavija nam pokazala koliko smo jaki' 10
BBC News na srpskom • danas 07:15

Heroj Švedske sa Mundijala 1994. za BBC: ‘Jugoslavija nam pokazala koliko smo jaki’

Stefan Bukinac, Meksiko - Srbija
Sport • danas 07:11

Brodolom fudbalera Srbije u Meksiku

Nemačka propala u UN: Ko je kriv? 11
Svet • danas 07:07

Nemačka propala u UN: Ko je kriv?

Društvo

Otkud pevačica Snežana Đurišić u udžbeniku za muzičko? 12
Društvo • danas 06:44

Otkud pevačica Snežana Đurišić u udžbeniku za muzičko?

Pesma "Odakle su, sele" proslavila je pevačicu narodne muzike Snežanu Đurišić i uvela je u udžbenik za osnovce.
Društvo • danas 00:27

Odbor za kontrolu službi bezbednosti usvojio izveštaje BIA i stanje bezbednosti u Srbiji

Odbor za kontrolu službi bezbednosti održao je 14. sednicu,...
Odbor za kontrolu službi bezbednosti usvojio izveštaje BIA i stanje bezbednosti u Srbiji 13
Društvo • 04.06.2026. 23:23

Profesor Mirović o zadržavanju na granici: Dokaz delirijuma režima Aleksandra Vučića

Iako je državljanin Srbije, redovnom profesoru Univerziteta u Kosovskoj...
Dejan Mirović
Društvo • 04.06.2026. 22:17

Rektor Đokić na Univerzitetu Sapienca u Rimu: Tri oblika represije sa kojom se suočava Univerzitet u Beogradu

Na poziv profesorke Marije Kristine Marketi, direktorke Departmana za...
Rektor Đokić na Univerzitetu Sapienca u Rimu: Tri oblika represije sa kojom se suočava Univerzitet u Beogradu 14
Pogledaj više

Naslovna strana

Naslovna strana za 5. jun 2026.
Galerija

Pretplati se i postani deo Kluba čitalaca Danasa

Klub čitalaca Danasa je zajednica pretplatnika na dnevni list Danas kojima je, pored ekskluzivnog pristupa novinama u PDF formatu veče pre nego što se štampano izdanje nađe na trafikama, dostupna i celokupna arhiva lista onlajn. Članska kartica obezbeđuje i preko 50 popusta naših partnera, kao i pozivnice za naše događaje i akcije.

Pretplatite se

Kolumna

Blam, blam, sram, sram – Tivat

Snežana Čongradin

  • Danas.rs
  • O nama
  • Oglašavanje
  • Edicije
  • Klub čitalaca
  • Politika privatnosti
  • Pretplata
  • Cenovnik Čitulja

Copyright ©1995 - 2025, dnevni list Danas, Alekse Nenadovića 19-23, Beograd