Polaganjem venaca u Spomen parku na brdu Čačalica i proslavom Dana Mesne zajednice „Čačalica“ u Požarevcu je svečano obeležen 4. jul Dan borca. Na spomenike borcima Crvene armije palih tokom operacija oslobođenja ovoga kraja i stradalih rodoljuba u borbi protiv fašizma vence su položile delegacije: lokalne samouprave, Ruske federacije, SUBNOR i MZ „Čačalica“ čime je odata počast herojima.


Na svečanosti u prostorijama Mesne zajednice „Čačalica“, pored brojnih žitelja ovog dela grada Požarevca, prisustvovali su predstavnici: Ruske federacije zaduženi za trgovinsko ekonomske odnose sa Srbijom, lokalne samouprave, mesnih zajednica iz Kragujevca i Beograda, policije kao i direktori požarevačkih javnih preduzeća. Pozdravljajući prisutne, gradonačelnik Požarevca Miomir Ilić je podsetio na obavezu negavanja tradicije odavanja počasti svim borcima protiv fašizma. Govoreći o Čačalici, Ilić je ocenio da su predstavnici ove Mesne zajednice veoma aktivni u funkcionisanju svih struktura lokalne samouprave u javnih preduzeća te će saradnjom sa gradom Požarevcom u mnogim oblastima biti nastavljeno obezbeđivanje još kvalitetnijeg života stanovnika ovog dela Požarevca.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari