U19: Fudbaleri Srbije zbog manje žutih kartona otišli na Evropsko prvenstvo 1foto: Pedja Milosavljevic / STARSPORT

Neverovatnim spletom okolnosti, fudbaleri Srbije u generaciji do 19 godina, uspeli su da se plasiraju na Evropsko prvenstvo. Na kraju se ispostavilo da im je pobeda nad Norveškom bila dovoljna (3:2) jer su, u konačnom saldu sa Ukrajinom bili poravnati, tako da je presudio manji broj žutih kartona naših „orlića“

Činilo se da će Srbija bez problema obezbediti odlazak na završni turnir, pošto je nakon 47 minuta igre na meču sa Norveškom vodila sa 3:0 golovima Lazića, Motike i Ratkova.

Ipak, u poslednjih 15 minuta Norvežani su uspeli da smanje na 3:2 preko Enga i Karlsbarka.

Istovremeno, Ukrajina je u smiraj utakmice preokrenula rezultat protiv Holandije i sa tirjumfom 2:1 izjednačila se sa Srbijom na vrhu kvalifikacione tabele u sivm osnovnim parametrima.

Srbija i Ukrajina završile sa sedam bodova, gol-razlikom 6:4, dok je njihov međusobni meč završen rezultatom 1:1.

O plasmanu na kontinentalni šampionat odlučivali su poslednji parametri, a onaj u kojem je Srbija bila bolja odnosio se na fer-plej.

Srbija je stigla do prvog mesta jer je imala 11 kartona, dok su Ukrajinci imali 13.