Iako već godinama svakog leta najavljuju kako će naredna jesen biti „vruća“ i kako će se za svoje zahteve od kojih je najvažniji onaj za povećanjem plata izboriti makar i na ulicama, sindikati u Srbiji za to realno nemaju dovoljno snage.

Najveće sindikalne organizacije Savez samostalnih sindikata Srbije, UGS Nezavisnost i Asocijaciju nezavisnih sindikata tište slični problemi, ali se za sve ove godine ovaj trio, kom se nedavno sa sličnim zahtevima priključila i Konfederacija slobodnih sindikata, nijednom prilikom nije ujedinio, tako da nove najave o generalnim štrajkovima i ozbiljnim obustavama rada od jeseni „ne piju vodu“. Na poslednjem pred prvomajskom protestu, koji je organizovao SSSS, nije bilo nikog iz konkurentskih sindikalnih organizacija, a na Trgu Nikole Pašića okupilo se tek nekoliko hiljada ljudi. Plodom su urodila tek uporna blokiranja ulica u blizini Vlade vojnih rezervista i zaposlenih u kraljevačkom Magnohromu.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari