Premijer Mirko Cvetković izjavio je juče u Kragujevcu da Vlada Srbije razmatra „ozbiljan model“ zbrinjavanja jednog broja srpskih firmi sa neregulisanim statusom ili bez menadžmenta, o kome nije želeo da iznosi detalje.
Suština je da je reč o transparentnom pristupi i da nema „nikakvog davanja i nedavanja“, kazao je premijer novinarima posle obilaska fabrike Vulović transport. Cvetković je objasnio da na trojnom sastanku predstavnika vlade, privrednika i sindikata koji je nedavno održan u Beogradu i nije bila doneta nikakva odluka o bilo kakvom davanju preduzeća domaćim ili stranim privrednicima. „Ne radi se ni o kakvim odlukama, radi se o jednom modelu koji predstavlja suštinski nastavak privatizacije u delu u kome je ona nije bila uspešna“, objasnio je premijer. Cvetković je dodao da su, na primer, u neuspešno privatizovanim firmama raskinuti ugovori i da su ta, kako je rekao, preduzeća sada u nekoj vrsti neregulisane pozicije, nemaju menadžment koji je sposoban da ga dalje uspešno vodi.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


