MOLFoto: Shutterstock / canon_photographer

Na godišnjoj skupštini MOL Group, akcionari su usvojili izveštaj Upravnog odbora o finansijskim rezultatima za 2025. godinu, kao i konsolidovane finansijske izveštaje. Skupština je donela odluku o isplati dividende u iznosu od 241 milijarde forinti, što je nešto više od 600 miliona evra.

Kako je saopšteno iz kompnije MOl, dobit MOL Group pre oporezivanja iznosila je 1,3 milijarde dolara (1,2 milijarde evra), što predstavlja pad od 11 odsto u odnosu na 2024. godinu.

Na rezultat su pre svega uticali viša EBITDA zahvaljujući povoljnijem eksternom okruženju, veći troškovi amortizacije, kao i pozitivan rezultat finansijskih operacija usled jačanja mađarske forinte.

Skupština je odobrila predlog Upravnog odbora o isplati dividende od 241 milijarde forine, što je povećanje od 9,1 odsto u odnosu na prethodnu godinu.

To podrazumeva osnovnu dividendu od oko 180 forinte po akciji, kao i dodatnu specijalnu dividendu od oko 120 forinte po akciji, odnosno ukupno oko 300 forinti po akciji.

Skupština je ponovo izabrala dr Oskara Vilagija i dr Đerđa Baču za članove Upravnog odbora na period od pet godina.

Predsednik i generalni direktor MOL Group, Žolt Hernadi (Zsolt Hernádi), komentarišući rezultate rekao je da je 2025. godina bila dinamična i izazovna.

„Sve stroži regulatorni okvir, poremećaji u snabdevanju sirovom naftom, kao i požar u Rafineriji “Dunav” testirali su našu otpornost, ali smo iz tih izazova izašli još snažniji. Fokusirali smo se na rešenja – aktivno smo tražili dijalog sa donosiocima odluka i zastupali interese regiona uprkos brojnim izazovima. Kontinuirano radimo na diverzifikaciji izvora energetskog snabdevanja regiona, jer je veća fleksibilnost u pogledu naftovoda, dobavljača i donošenja odluka uvek prednost“, rekao je Hernadi.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari