Ministarstvo finansija saopštilo je juče da je zahteve za dobijanje sredstava radi povezivanja staža podnelo 445 kompanija, za više od 57.000 zaposenih. Od toga, 295 preduzeća ispunjavaju uslove da dobiju bespovratna sredstva iz budžeta dok će preostalih 150 morati da uzmu novac u vidu pozajmice i vraćati ga u naredne četiri godine.

U saopštenju se navodi da je Vlada usvojila zaključak kojim se uprošćava procedura povezivanja staža u kompanijama u većinskom državnom vlasništvu, preduzećima koja su u pripremama za privatizaciju ili u postupku privatizacije, a odnosi se na period od 1. januara 2004. do 31. decembra 2009. Zaključak je usvojen jer podaci pokazuju da najveći broj preduzeća koja su tražila novac, spadaju u kategoriju nelikvidnih, prezaduženih ili su već pod hipotekama i bez pomoći ne bi bila u mogućnosti da uplate zaostale obaveze tako da ni njihovi radnici ne bi mogli u penziju, navodi se u saopštenju.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari