U toku su pripreme za sutrašnji skup SNS, u centru Jagodine već zaustavljen saobraćaj 1Printskrin Fejsbuk Unija mladih SNS Jagodina

Počele su pripreme za skup Srpske napredne stranke sutra u Jagodini, zaustavljanjem saobraćaja na delu gradskog trga gde će biti održan, javljaju mediji.

U petak 24. januara u Jagodini dva događaja u centru grada u različitim vremenskim periodima – na prvi pozivaju studenti u blokadi Fakulteta pedagoških nauka u Jagodini i građani koji podržavaju proteste studenata u Srbiji, na drugi Srpska napredna stranka i njihovi simpatizeri i podržavaoci, prenose lokalni portali.

Aleksandar Vučić, predsednik Srbije, najavio je osnivanje novog političkog pokreta i Jagodinu izabrao za održavanje prvog skupa na kome će promovisati ideje i ciljeve tog pokreta.

Na Fejsbuku je objavljeno da je 22. januara uveče „u prepunoj prostoriji GrO SNS Jagodina održan sastanak povodom dolaska predsednika Srbije Aleksandra Vučića. Sve pripreme oko dočeka predsednika i organizacije najvećeg skupa u istoriji Jagodine uspešno se privode kraju. Dobrodošli na „Skver omladine“ u samom centru grada u petak 24.01.2025.godine sa početkom u 17h“.

Građani na društvenim mrežama tvrde i da prevoznici smanjuju broj redovnih polazaka jer su angažovani na dovoženju pristalica SNS na miting u Jagodini. Mediji tvrde da kruži glasina da je nadoknada za prisustvo skupu i do 15.000 dinara.

Prema navodima lokalnih portala, štabovi naprednjaka organizovani su i u Kragujevcu, Nišu i drugim gradovima, i po već uobičajenom načinu organizovanja skupova, imaju kvotu ljudi koju moraju da sakupe i dovedu.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari