Grad Beograd neće da sanira štetu koju je napravio 1ilustracija Foto: pixabay / jackmac34

Nakon saznanja da će Grad Beograd angažovati Direkciju za građevinsko zemljište da izgradi novu zgradu (po hitnom postupku i na osnovu Zakona o prirodnim katastrofama) za stanare Vidovdanske ulice na Vračaru, građani Novogradske i Dobanovačke ulice u Zemunu se pitaju da li žive u istom gradu.

Pre tri godine je u Novogradskoj i Dobanovačkoj ulici 26 porodica praktično ostalo bez krova nad glavom i to krivicom gradske službe Beogradski vodovod i kanalizacija (BVK).

Nakon pucanja glavne vodovodne cevi u Novogradskoj ulici i velikog ispumpavanja mulja u toku intervencije BVK do kasno u ponoć nekoliko objekata je totalno ili delimično oštećeno.

Od tog trenutka pa do danas (skoro tri godine) stanovnici ove ulice prošli su kroz pravi pakao i gomilu lažnih obećanja od strane vodećih ljudi Grada Beograda.

Grad je preko (svog) Gradskog zavoda za veštačenje uspeo da skine krivicu sa BVK-a i za celu situaciju „optuži nepostojanje kišne kanalizacije“, a s druge strane konstantno obećavao da će preuzeti odgovornost i rešiti problem, ali da stanari budu strpljivi i mirni. Kako se primicao kraj roka za podnošenje tužbe priča se polako menjala u to da Grad ne može da popravlja privatnu imovinu novcem iz budžeta.

Izveštaj sudskog veštaka i specijaliste za ovakve situacije, a kojeg su angažovali stanari jasno ukazuje na krivicu BVK-a. Shodno tome stanare interesuje kako je moguće da Grad Beograd ne može da preuzme odgovornost za štetu koju je nanela gradska služba, a može da preuzme odgovornost i troši novac iz budžeta u situaciji gde je krivac za štetu privatni investitor? Otkud toliko interesovanje.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na Twitter nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari