Društvo • 18.06.2009. 19:00
Kroz edukaciju prošlo 8.500 dijabetičara
Statistika beleži sve više obolelih od dijabetesa kod svih kategorija stanovništva, posebno dijabetesa tipa dva. Prema nekim podacima, u Srbiji je oko pola miliona ljudi zahvaćeno ovom bolešću. Stručnjaci upozoravaju da ta brojka nije tačna, jer iskustva govore da na jedan otkriveni slučaj dolazi jedan neotkriveni.


