Košarkaška reprezentacija Srbije startovala je pobedom na Efes kup turniru u Izmiru (Turska), pošto je u prvoj utakmici lako savladala selekciju Kine 96:76 (26:16,27:14,20:20,23:26). Najefikasniji u našem timu bili su Erceg i Cvetković sa 16 postignutih poena, dok je kod poraženih Vang postigao 14 poena.

Nakon nešto opuštenijeg starta i vođstva Kine od sedam poena razlike (4:11), „orlovi“ su konsolidovali redove, zaigrali čvršće u odbrani i koncentrisanije u napadu. To se odrazilo i na rezultat, pa su Gurović i drugovi već do poluvremena stekli 23 poena prednosti (53:30). Pošto nije bilo rezultatske neizvesnosti, drugo poluvreme je proteklo u atraktivnoj igri obe ekipe. Naši su do kraja održavali razliku, ali nisu uspeli da stignu do „stotke“ (96:76).
Tandem FMP Labović i Teodosić je „odmarao“ u ovom meču, dok u taboru Kine nije bilo NBA zvezde Jao Minga koji se nalazi na „medenom mesecu“.
Sledeću utakmicu na Efes kup naš državni tim igra danas od 17.00 protiv Poljske.