"Porazi se dešavaju, videćemo šta u junu...": Gordan Petrić mirno primio eliminaciju od Šerifa 1foto: Starsport

Trener Partizana nije kritikovao svoje fudbalere zbog poraza u šesnaestini finala Lige konferencije, ali je konstatovao „mnogo je nervoznih oko nas“.

U prvoj izjavi posle 1:3 za Šerif na gostovanju Hunskoj i eliminacije iz Evrope, ukupnim rezultatom 3:2 za moldavski sastav, strateg crno-belih Gordan Petrić delovao je pribrano.

„Nismo bili dovoljno dobri. Prvih 25 minuta smo šanse morali da realizujemo. Posle prvog primljenog gola smo malo pali, a posle drugog definitivno, psihički. Odmah smo primili gol u drugom poluvremenu. Nismo bili dovoljno dobri i nismo prošli.

Nije nas Šerif iznenadio. Veliki deo prvog poluvremena smo bili bolji. Nismo iskoristili naše šanse. Primili smo golove iz grešaka koje ne bi trebalo da se dešavaju u ovakvom takmičenju“, glasi strategov sažetak utakmice u kojoj je srpski viceprvak poveo, pa potpuno ispao iz „šina“.

Titula će i šestu sezonu u nizu ostati na Zvezdinoj strani Topčiderskog brda, Kup trofej će opet pripasti večitom rivalu ili nekom drugom konkurentu, na nove evropske utakmice moraće da se čeka do letnjih kvalifikacija za Ligu šampiona (ako ostane drugi na tabeli Superlige), Ligu Evrope ili opet Ligu konferencije, navijači sve žešće traže ostavke klupskih čelnika…

„Kako dalje? Imamo sledeću utakmicu u nedelju protiv Kragujevca. Ono što treba izvuku pouke tokom cele sezone… Šta raditi eventualno… to ćemo u junu. Zavisi od mnogo stvari. Od ljudi koji su u klubu, nas trenera. Dešavaju se porazi. Nismo bili dovoljno dobri večeras“, rekao je Petrić u priči za Arena sport, pa se indirektno osvrnuo na današnji protest Grobara pre meča.

„Dosta ljudi oko nas je nervozno. Ako treba na nekog krivica da se svali, onda sam to ja“.