Radnik sačuvao superligaški status 1foto: Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©

Tim iz Surdulice pobedio Spartak i prebrinuo opstanak u najvišem rangu takmičenja.

Radnik je do kraja regularnog dela prvenstva bio u igri za plej-of, ali je završio u plej-autu i strepeo za opstanak, da bi današnjom pobedom nad Subotičanima osigurao još jednu sezonu u Superligi Srbije – 2:0.

Posle tri vezana remija u doigravanju izabranici trenera Dušana Đorđevića su na svom terenu savladali Golubove i izbegli maksimalan rezultatski pritisak u preostala dva kola, a golgeteru su bili najbolji strelac ekipe Uroš Milovanović u 19. minutu i Vasilije Janjić u drugom poluvremenu (75).

Surduličani su još jednom savladali golmana Dubljanića, ali je taj pogodak, uz konsultaciju video tehnologije, poništen zbog ofsajda, dok su gosti samo dva puta zapretili (preko Bijelovića).

Do kraja Suoperlige, Radniku su ostali mečevi protiv Mladosti i Novog Pazara (na strani), te utakmica sa Kolubarom  (kod kuće). Sa 38 bodova, Spartak je 12. na tabeli, tik iznad zone ispadanja, a slede mu dueli sa  Kolubarom i Radničkim 1923 iz Kragujevca, te susret na stadionu Mladosti iz Lučana.