Usled tropskih vrućina na teritoriji Požarevca, zasedao je Gradski štab za vanredne situacije. – Ne postoji potreba za uvođenjem vanredne situacije u Požarevcu zbog velikih vrućina, izjavio je koordinator lokalnog štaba za vanredne situacije Slađan Stević.

Zbog vremenskih prilika Požarevac ima problem sa snabdevanjem vodom i pojavom požara. Lokalni štab danas je održao sednicu na kojoj se razgovaralo o funkcionisanju službi i institucija. Razmatrana je primena represivnih mera zbog neracionalne potrošnje vode i nadzoru na površinama na kojima se mogu pojaviti veći požari. U ponedeljak je došlo do požara na gradskoj deponiji koji je ugašen u toku noći. Komunalne službe su zbog toga uvele celodnevna dežurstva sa cisternama za vodu, kaže Stević. Stanje u gradskoj bolnici je redovno, ali postoji problem sa nedovoljnim brojem klima uređaja u sobama.U zgradi gradske uprave u ponedeljak je u dva navrata došlo do nestanka struje. Razlog je opterećenje mreže zbog velikog broja uključenih klima uređaja. Stević kaže da je zbog toga njihova upotreba zabranjena u kancelarijama uprave. Cisterne sa vodom za piće su zbog velikih vrućina raspoređene u strogom centru grada i na gradskom brdu. Stević navodi da će po potrebi kružiti gradom na lokacijama koje imaju problema sa snabdevanjem pijaćom vodom. Za sada ne postoji potreba za skraćenjem ili izmenom radnog vremena osim kod preduzeća čiji radnici izvode poslove na otvorenom.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari