Ovogodišnja «Noć muzeja», koja se 17. maja održava u oko 60 gradova Srbije, na području Braničevskog okruga biće obeležena na deset lokacija.

U Požarevcu će najinteresantnija biti interaktivna postavka u Narodnom muzeju, pod nazivom «Dođite da iskopamo zvuk», u Zavičajnom muzeju Petrovca na Mlavi gostovaće izložba Prirodnjačkog muzeja iz Beograda «Svedoci prošlosti», a organizatori u Velikom Gradištu pripremaju tri izložbe: o ćirilici, kaligrafiji savremenoj animaciji, koje će pred publikom biti u Kulturnom centru, biblioteci «Vuk Karadžić» i Narodnom muzeju.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari