U noći između srede i četvrtka, nepoznata osoba kamenom je razbila staklo na prostorijama Gradskog odbora Demokratske stranke, u Ulici Voje Dulića u Požarevcu. Razbijeno staklo ujutru je zatekao tehnički sekretar ovog odbora, a dojave o ovom noćnom vandalizmu imali su i od strane prolaznika.

Goran S. Petrović, predsednik požarevačkog DS-a i nekadašnji načelnik Braničevskog upravnog okruga, oštro je osudio ovaj vandalski čin. «Neko je kamenom razbio staklo na ulazu naše stranke, prethodno ga obmotavši papirnom maramicom, verovatno da ne bi ostavio svoje otiske. Ovaj napad svedoči o tome da se izbori ne odvijaju u demokratskoj i fer atmosferi, već u atmosferi koja nije zdrava i koja je usmerena protiv Demokratske stranke», rekao je Petrović. On je dodao da se u poslednje vreme vrši najgori mogući pritisak na Demokratsku stranku u poslednjih 14 godina. «Pre nekoliko dana slično se desilo u Užicu, juče u Topoli,sada u Požarevcu. Zato pozivam policiju i tužilaštvo da hitno istraže ovaj slučaj i otkriju počinitelja. Zahtevaću i zasedanje gradskog Odbora za bezbednost, čiji sam i ja član, jer ovo nije napad samo na sedište stranke, već i na sve njene članove», rekao je Petrović. On nije želeo da iznosi svoje sumnje oko motiva ovog napada, već je rekao da motiv napadača treba da utvrde istražni organi i da ih ovaj vandalski čin, niti njega, kao i ostale članove stranke neće zaplašiti, već će ih dodatno motivisati u borbi za demokratiju i bolju Srbiju.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.