Generalni direktor Elektroprivrede Srbije Dragomir Marković izjavio je juče u intervjuu Tanjugu da će EPS do kraja ove godine zatražiti drugo poskupljenje struje u 2010, koje neće biti veće od 10 odsto, jer je cena struje u Srbiji među najnižima u Evropi.
On nije mogao da precizira kada će EPS tačno da zatraži drugo poskupljenje struje u ovoj godini, posle martovskog poskupljenja od 10 odsto, podsetivši da je za to poskupljenje neophodna saglasnost Vlade Srbije i regulatorne agencije za energetiku. „Ako naiđemo na saglasnost i u jednoj i u drugoj instituciji, zatražićemo poskupljenje struje. Koliko će ono iznositi, zaista u ovom trenutku ne znam, ali svakako neće biti više od 10 odsto, jer je socijalni momenat u Srbiji i dalje prisutan,“ rekao je Marković. Ističući da je EPS u stalnom traženju nove cene struje i približavanju minimalnom novou ekonomske cene, Marković je objasnio da je to dostizanje ekonomske cene uslov za investicione projekte i restrukturiranje EPS-a, kao i za druge poslovne aktivnosti kompanije.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


