Printskrin Iks/Serbia in MontenegroAmbasada Republike Srbije u Crnoj Gori organizovala je svečani prijem povodom Dana državnosti Srbije 18. februara 2026. godine, kojem je prisustvovalo više od hiljadu zvanica.
Kako je obljavljeno na Iks nalogu naše Ambasade, među zvanicama su bili predsednik Skupštine Andrija Mandić, predsednik Crne Gore Jakov Milatović sa suprugom, mitropolit crnogorsko-primorski Joanikije, brojni ministri u Vladi Crne Gore, poslanici, rukovodioci najznačajnijih institucija u zemlji.
Ambasador Nebojša Rodić je u svom obraćanju istakao da samo kroz međusobno poštovanje, otvoren dijalog i odgovorno delovanje možemo stvoriti okruženje u kojem će buduće generacije živeti sigurnije i slobodnije. Srbija daje punu podršku prava na život koje podrazumeva svoj jezik, svoje pismo, svoju kulturu, ma gde ko živeo. „Nikada nećemo raditi na štetu suvereniteta susednih država, ali ćemo uvek biti uz svoj narod“, poručio je ambasador Rodić, dodaje se u objavi.
Амбасада Републике Србије у Црној Гори организовала је свечани пријем поводом Дана државности Србије 18. фебруара 2026. године, којем је присуствовало више од хиљаду званица, међу којима су били председник Скупштине Андрија Мандић, председник Црне Горе Јаков Милатовић са… pic.twitter.com/vo8WL1TADk
— Serbia in Montenegro (@SRBinMNE) February 20, 2026
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


