Vučić sumira posetu Kini pa govori o studentima i bratu Andreju 1FOTO: Print skrin TV Informer

Aleksandar Vučić, predsednik Srbije, koji završava višednevnu posetu Kini, kaže da studenti u blokadi protestom 23. maja na Slaviji ništa nisu uradili, osim što su pokazali da su siledžije.

„Ako sebe tešite protestom koji je bio potpuno besmislen… Džabe ste potrošili pare. Protestom ništa nisu rekli. Ništa nisu uradili, osim što su pokazali da su siledžije. I hvala im na tome, što se izbora tiče. Kao predsednik ne mogu to da podržim“, poručio je Vučić.

Kaže da ne spava zbog toga šta sve treba još da se uradi, a ne zbog toga što je građana 23. maja bilo manje nego 28. juna prošle godine i 15. marta ove.

„Meni da prodajete prazne priče o 200.000 ljudi. To možete zaluđenicima koji nisu bili na stadionu i ne znaju ništa o tome i kako se računa broj ljudi. I da je bilo 300.000 ljudi isto bih vam rekao. Morate da slušate sadržaj onoga što čujete, a sve se vidi na izborima. Dakle, različiti su nam razlozi nespavanja“, naveo je on.

Povodom procena da se jedino keč-ol listom može pobediti njegov režim, kaže da bi to bila platforma za budale.

„Da kažete malo smo za nezavisno Kosovo, a malo nismo, malo za uvođenje sankcija Rusiji, malo nismo, malo smo za NATO, malo nismo.  Da budete keč-ol morate da imate nijansiranu i izbalansiranu politiku, a ovo nije politika. Mislim da su oni favoriti jer imaju puno novca i samo se pitam odakle te pare stižu“, kaže Vučić.

Povodom slučaja prvostepene presude suda u Crnoj Gori o njegovom bratu Andreju kaže da nisu ušli u meritum stvari i da je to očekivano od njih.

„Ne znam ni šta mu je trebalo da ih tuži. On normalan čovek mislio da kad neko napiše da je ubijao, da je dilovao drogu da će neko da uđe u meritum stvari. Oni ne kažu da nije u pravu, nego da mora da trpi jer je javna ličnost. Oni koji štite dva najveća klana u Evropi i svetu, samo su još jednom pokazali moć.  Što se Crne Gore tiče idem jer me je pozvala Ursula fon der Lajen. Ne preko Pekinga, možda u inat Đilasu preko Trebinja, a možda i neću. Slobodan sam čovek i niko mi ne određuje put“, istakao je Vučić.

Najavio je da će u Tivtu, gde je zakazan samit EU-Zapadni Balkan.

Vučić kaže da je vrlo zadovoljan razgovorima sa kineskim zvaničnicima oko vojske i namenske industrije. Ističe da je najvažnije da se vojska modernizuje i da će biti izuzetno jaka, da će moći da nas zaštiti i bude odvraćajući faktor od onih koji nameravaju da ugroze integritet i suverenitet Srbije.

Sumirajući petodnevni obilazak Kine kaže da je dosta naučio i da nikad nije bio duže u bilateralnoj poseti nekoj zemlji. Misli da je urađeno dosta dobrih stvari za Srbiju, navodeći da je obišao 29 kompanija.

Ponavlja da će u julu početi izrada robota u Srbiji.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari