Foto: Shutterstock/Vladimir TereshkovPotpredsednik Stranke slobode i pravde (SSP) Dušan Nikezić pitao je danas ministarku rudarstva i energetike Dubravku Đedović Handanović zašto Srbija ne iskoristi pravo preče kupovine i preuzme vlasništvo i upravljanje u Naftnoj industriji Srbije (NIS).
Nikezić je u saopštenju naveo da pitanja o kojima ministarka govori – da li je mađarska naftna kompanija MOL i dalje zainteresovana, da li će zatvoriti rafineriju u Pančevu ili Petrohemiju i koja je sudbina rafinereje u Novom Sadu – ne bi ni postojala da vlast radi u interesu Srbije i kada bi iskoristila pravo preče kupovine.
„Umesto toga, svojom nestručnom, neodgovornom i koruptivnom politikom ste usred globalne energetske krize Srbiju doveli u kastrofalnu poziciju: NIS pod sankcijama, Srbijagas nema dugoročni gasni aranžman, a Elektroprivreda Srbije uvozi i ugalj i struju“, istakao je Nikezić.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


