Ekonomija • 10.12.2009. 19:43
Spaljivanje otpada bezbedno po okolinu
Cementna industrija ima velike potencijale za spaljivanje otpada, koji u našoj zemlji uglavnom završava na divljim deponijama. Korišćenjem najsavremenijih tehnologija i filtera, spaljivanje otpadnih materijala koji se ne može reciklirati, ne zagađuje životnu sredinu, rešava zemlju problema nagomilanog đubreta, ali i smanjuje potrošnju neobnovljivih prirodnih resursa - rekao je Miladin Avramov, državni sekretar Ministarstva životne sredine i prostornog planiranja prilikom posete cementari Holcim u Češkoj.


