Demokratska stranka obeležava danas 22 godine od osnivanja, 3. februara 1990, na inicijativu 13 intelektualaca koji su, sledeći procese promena u istočnoj Evropi, 11. decembra 1989. saopštili nameru da osnuju stranku i kada su pozvali građane da pristupe prvoj opozicionoj stranci u Srbiji.

Dragoljub Mićunović, jedan od osnivača i prvi predsednik DS, a sada predsednik stranačkog Političkog saveta, izjavio je juče da bi DS trebalo da bude na vlasti dok Srbija ne uđe u EU. „Da li će DS biti uvek na vlasti, možda ni to nije dobro, ali dok ne završimo ovaj posao i Srbiju ne smestimo u porodicu evropskih demokratskih naroda trebalo bi da pokušamo da vodimo Srbiju“, rekao je Mićunović.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari