07.03.2026. 08:00
Evo jednog pitanja koje se postavlja od kad je sveta i veka. Zvuči filozofski, mada je, u stvari, veoma realno. Ima direktnog dejstva na svakog od nas. Uobličili su ga teoretičari, osećaju ga obični ljudi.
28.02.2026. 08:00
Sve smo skloniji prećutkivanju i zaobilaženju istine. Sve češće brišemo i zaboravljamo. Sve nam je važnije da ono što je bilo, što je nepobitno dokazano i dokumentovano, sakrijemo pod neproziran veo nesećanja. Ponekad se, bar neki od nas, bave flagrantnim preinačivanjem, falsifokovanjem, istorijskih činjenica. Otud ovaj napis.
21.02.2026. 08:05
Evo jedne zagonetke. Prilično zlokobne. I poučne, reklo bi se.
14.02.2026. 08:05
Ovo je stoti napis na ovom mestu. Izdržasmo i ti i ja, poštovani čitaoče. Izdržaćemo bar još sto, nadam se. Ni ove subote, nažalost, nemam ništa lepo da ponudim. N lepo. ni pohvalno. Zato...
07.02.2026. 08:05
Ko ste vi, gospodo uzurpatori Srpske pravoslavne crkve da iz nje bilo kog vernika izbacujete? Ko vam je to pravo dao? Od koga moć svoju crpete, vi što ste se pod mitru i kamilavku sakrili? Što bradama do pupaka svoje lažno lice krijete.
31.01.2026. 07:48
U redu. Baš lepo. Sad znamo. Predsednik Srbije nas je blagoizvoleo obavestiti da će se izbori u Srbiji održati između oktobra i decembra ove godine. Najavio je čak i mogućnost prevremenih predsedničkih izbora. To bi značilo da bismo u 2027. ušli sa drugom osobom na čelu države. Ako je ovoj aktuelnoj verovati na reč.
Ipak, zadržao bih zrnce skepticizma. Suviše je često menjao mišljenja i kršio obećanja da bi mu se smelo pokloniti apsolutno poverenje.
24.01.2026. 07:56
"Je li ti, Protiću, kakve su ti ono škrabotine u "Danasu"? Šta ti to pišeš o Kraljeviću Marku, srpskom heroju bez straha i mane? Ismevaš mu se, hah? Njemu si našao da se ismevaš, je li? NJemu? Što ne nađe nekog tvog Amerikanca ili Francuza ili nečiju tuđu bitangu, pa se njoj ismevaj do mile volje. Nego ti, Kraljeviću Marku. Sram te bilo, Protiću. Sram te bilo."
17.01.2026. 07:35
Kakvi smo nekad bili, a kakvi smo sad?
10.01.2026. 08:00
Reakcija režima i njegovog kolovođe je sve gora. Sve drastičnija. Sve ogoljenija. Iz dana u dan. NJihova je poruka jasna da jasnija biti ne može: Niko i ništa nas neće zaustaviti u očuvanju vlasti. Ni Ustav, ni zakon, ni studenti, ni građanstvo. Niko i ništa.
03.01.2026. 08:00
Zakoračismo u novu godinu. Godinu odluke, po svemu sudeći. Izbornu godinu kako protivnici vlasti zahtevaju i kako vlast obećava.
27.12.2025. 07:55
Znamo li, poštovani čitaoče, šta obeležava Nova godina i zbog čega se slavi? Zašto se vreme prema tom datumu meri i deli na dve epohe? Šta ustvari znače eufemizmi „pre nove ere“ i „nova era“? Koji ih događaj razdvaja? Kako to da jedino nama, u čitavom hrišćanskom svetu, Nova godina dolazi pre Božića, a kod svih ostalih je obratno? Otkud kod nas Deda Mraz, a kod drugih Sveti Nikola?
20.12.2025. 07:35
"Ne veruj onom što vidiš, već onom što ti ja kažem."
"Nije onako kako jeste, već je onako kako vam ja predstavim."
"Istina nije realnost, nego moja interpretacija te realnosti."
13.12.2025. 08:00
Nije zgoreg podsetiti. Aktuelni predsednik Srbije ne može se kandidovati na sledećim predsedničkim izborima. Ustav i zakon izričito ograničavaju jednu osobu na dva predsednička mandata, to jest zabranjuju jednoj osobi treći mandat.
06.12.2025. 08:00
Naslov pozajmih od počivšeg Đ. Lebovića. Bez pitanja. Ostajem blagodaran.
29.11.2025. 08:14
Na latinskom bi se reklo - scelerokratija. U takvom režimu živi Srbija. Bolje kazano, grca, trpi, strada. Biva ponižena. I ranije je ovde bilo autoritarnosti. Samovlašća. Ničim ograničene vlasti. Ali, nikad nije bilo vladavine kriminalaca. Evo, i to dočekasmo. Da li ćemo i preživeti?